W niedzielę 15 stycznia rozegrany został Wojewódzki Halowy Turniej Piłki Nożnej dla rocznika 2002, w którym organizatorem był nasz klub. Do hali Uniwersytetu Przyrodniczego przybyło 10 drużyn z Lubelszczyzny, a zawody zgromadziły dużą liczbę kibiców, którzy zobaczyli wiele ciekawych i wyrównanych spotkań.
Rywalizacja w grupie A toczyła się pod dyktando Motoru Lublin, który tylko w pierwszym meczu podzielił się punktami z Niedźwiadkiem Chełm (2:2), inne mecze wygrał i pewnie awansował z pierwszego miejsca do półfinału. Pierwsza drużyna gospodarzy turnieju po nieoczekiwanym remisie z Avią i porażce z Motorem, w ostatnim meczu decydującym o wyjściu z grupy zmierzyła się z dobrze grającym Niedźwiadkiem Chełm. Decydującą, o wygranym meczu, bramkę strzelił Karol Kosidło, pokonując bramkarza z Chełma fenomenalnym strzałem z dystansu (najładniejsza bramka turnieju).
Grupę B gładko wygrała druga drużyna BKS, tracąc nieszczęśliwie punkty tylko z Orlikiem Lubartów (1:1). BKS Lublin III dzielnie walczył w swoich meczach i do ostatniego spotkania mógł awansować nawet do półfinału, jednak nie dał rady zawodnikom z Lubartowa i ostatecznie zajął ostatnie miejsce w grupie B i mógł walczyć jedynie o miejsce IX, jednak za ambicje oraz wolę walki chłopcom należą się ogromne brawa.
Los chciał, że w pierwszym półfinale zmierzyły się dwie drużyny BKS, w których trenerzy po ustaleniu składów i przeprowadzeniu jednej zmiany całych drużyn w meczu, jedynie obserwowali grę chłopców. Po zaciętym meczu wygrała "jedynka" 2:1, by w finale turnieju spróbować zrewanżować się Motorowi za porażkę w grupie.
W meczu o III miejsce zagrały drużyny BKS II oraz Orlika Lubartów i podobnie jak w meczu grupowym padł remis. Potrzebna więc była seria rzutów karnych, w których pewne strzały Sebastiana Shabana i Kamila Miącza oraz dwie fenomenalne interwencje Krystiana Bartoszka dały zwycięstwo i miejsce na podium turnieju drugiej drużynie BKS Lublin.
W wielkim finale turnieju wystąpiły ponownie drużyny BKS Lublin I i Motoru Lublin. Niestety i tym razem młodym zawodnikom BKS nie udało się pokonać kolegów z Motoru, a bramka już na początku meczu podcięła skutecznie skrzydła zawodnikom BeKSy. Mimo już lepszego pod względem piłkarskim meczu, BKS I przegrał 0:2 i największy puchar powędrował w ręce zawodników LKP.
Najlepszym strzelcem turnieju został Dawid Brzozowski, który zdobył 4 bramki, tyle samo co Jakub Wawrzusiszyn z BKS Lublin II oraz Jakub Sobstyl z MKS Kalina. Najlepszym bramkarzem został zawodnik Avii Świdnik - Jakub Pierzchała, a najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Tomek Pluta z BKS Lublin I.
Organizator turnieju - Budowlany Klub Sportowy - serdecznie dziękuje rodzicom Orlika młodszego BKS Lublin za pomoc w organizacji turnieju.
Skład BKS Lublin I: Adam Polańśki - Tomasz Pluta, Karol Kosidło, Karol Machowski, Kacper Pytka-Wasil, Rafał Szady, Mateusz Piekarz, Filip Stasiak, Dominik Żmijan, Karol Krukowski, Dawid Smarzak.
Skład BKS Lublin II: Krystian Bartoszek - Jakub Leszczyński, Adam Muciek, Wiktor Łuczkowski, Jakub Wawrzusiszyn, Miącz Kamil, Adamek Grzegorz, Wojciech Nizio, Shaban Sebastian, Znamierowski Konrad, Gornowski Mateusz, Witkowski Patryk.
Skład BKS Lublin III: Jakub Czarnecki - Kamil Czerniak, Chabior Gabriel, Dawid Dylon, Piotr Pręciuk, Jan Kozłowski, Gabriel Bara, Ignacy Latuszyński, Adrian Ziętek, Uliński Dawid, Brzezina Michał, Mikołaj Maciążek.
Wyniki gruy A BKS Lublin I:
BKS Lublin I - MKS Kalina 2:1 (Machowski, Pluta)
BKS Lublin I - Avia Świdnik 1:1 (Machowski)
BKS Lublin - Motor Lublin 0:3
BKS Lublin - Niedźwiadek Chełm 1:0 (Kosidło)
Wyniki grupy B BKS Lublin II:
BKS Lublin II - BKS Lublin III 2:0 (Wawrzusiszyn, Shaban)
BKS Lublin II - Orlik Lubartów 1:1 (Adamek)
BKS Lublin II - KS Lublinianka-Wieniawa 4:1 (Wawrzusiszyn 2, Miącz, Znamierowski)
BKS Lublin II - Sygnał Syntea Lublin 1:0 (Wawrzusiszyn)
Wyniki grupy B BKS Lublin III:
BKS Lublin III - BKS Lublin II 0:2
BKS Lublin III - KS Lublinianka-Wieniawa 0:0
BKS Lublin III - Sygnał Syntea Lublin 1:1 (Kozłowski)
BKS Lublin III - Orlik Lubartów 0:4
Mecz o IX miejsce:
BKS Lublin III - MKS Kalina 0:3
Półfinał:
BKS Lublin I - BKS Lublin II 2:1 (Piekarz, Szady - Gornowski)
Mecz o III miejsce:
BKS Lublin II - Orlik Lubartów 0:0 (k. 2:0)
Finał:
BKS Lublin I - Motor Lublin 0:2
Klasyfikacja końcowa turnieju:
- Motor Lublin
- BKS Lublin I
- BKS Lublin II
- Orlik Lubartów
- KS Lublinianka-Wieniawa
- Avia Świdnik
- Niedźwiadek Chełm
- Sygnał Syntea Lublin
- MKS Kalina
- BKS Lublin III
Najlepszy zawodnik turnieju: Tomasz Pluta (BKS Lublin I)
Najlepszy bramkarz turnieju: Jakub Pierzchała (Avia Świdnik)
Król Strzelców: Dawid Brzozowski - 4 bramki (Motor Lublin)















































